naháňka Starý Týn 29.12.2014

Závěrečným společným lovem roku se stala pondělní naháňka ve Starým Týně. Ráno nás hodně překvapil sníh a že ho nebylo málo J Dorazili jsme krapet později, ale zase jsme nečekali dlouho a šlo se do leče. Bylo nádherné počasí. Na výřadu bylo 15 kusů černé zvěře. Poseděli jsme s přáteli, popovídali si, občerstvili se a vyrazili jsme k domovu. Vydařený závěr roku J

 

  
 
 

 

naháňka Polepy 21.12.2014

V neděli jsme se vydali na naháňku k nám do Polep. Bylo pod mrakem, ale naštěstí bez deště. V první leči jsme narazili na prasátka. Hafani jedno postřelené drželi dlouho na místě, po příchodu střelce se však hnulo dopředu. Po ukončené leči bylo dosledováno a dostřeleno. V další leči jsme šli já, 2 chlapi a psiska rákosem. Zde si s námi prasátka pěkně pohrála! Z rákosu se jim vůůůbec nechtělo ven. Bettka stavěla před námi prase, když jsme se k ní s kolegy dostali, ztichla a za chvilku hlásila za námi. Otočili jsme se a vydali směrem k ní. Nastala naprosto stejná situace...ticho a opět hlásila za námi J To už jí na pomoc přišli i ostatní hafani, sele podrželi a byl mu ukončen život. Záhy jsme zjistili, že mělo staré zranění zadního běhu - téměř imputovaný. Během chvilky vytlačili z rákosu ještě další, které bylo sloveno střelci obestoupenými kolem rákosu. Výřad byl tedy 3 kousky černé zvěře a šlo se do hospůdky na jídlo a točení tombolenek na ples J Psiska odpočívali v teple u topení. Po hodince, kdy se uvolnili, jsme zjistili barvu pod Alfem. Šla jsem s ním hned do koupelky ho osprchnout a zjistit stav zranění. Opět při nás stálo štěstí...měl jednu bodnou ranku od kňourka, naštěstí šla uprostřed břicha po žebrech. Muselo se to stát v rákose, odběhal s tím ještě další leč. Obešlo se to opět jen s ošetřením, uf.

 

 
 
 
 

 

procházka Rynoltice 13.12.2014

V sobotu jsme se vydali na procházku revírem k přátelům, spolu s námi šla naše návštěva z Ruska - Taisa. Z hafanů byli, po náročných naháňkách z předešlého týdne a vzhledem k drobným zraněním, vybráni Justin a Eila. Sraz byl na rybárně. Pohoštění bylo po celý den formou zabijačkových hodů a samozřejmě nechyběla ani výborná ryba - vyuzený Tolstolobik. Byl to pohodový den, skvělá atmosféra a spousta zábavy J Výřad byl spíše symbolický 5 kousků pernaté zvěře. Super odreagování...

 

 
 
 
 
 
 
 

 

naháňka Lesy Sever 6.-7.12.2014

Jako už pár let, tak i letos jsme se zúčastnili po dva dny naháněk pro hrabata J

V sobotu první do hor. Počasí bylo rozumné. Zvěře bylo obrovské množství...hlavně vysoké! Po dokončení leče jsme oběhli okolí, zda je potřeba dosledů. Než nám stačil střelec něco doříct, tak Justin zleva hlásil na místě u nějakého kusu. Šla jsem po hlase, když mě uviděl, popošel mi kousíček naproti (díky tomu jsem ho spatřila i já mezi stromy). Pochválila jsme ho, vrátil se kousek zpět a dál hlásil nad zhaslým kusem černé zvěře. Opět mi potvrdil to, co já dávno vím je to nepopsatelný zážitek a kdo má šanci toto zažívat...Justin mi této radosti dopřává neskutečné množství! Poté byla pauza na obídek - polévku, kachnu s červ.zelím a knedlíky, koláče. Poslední leč byla na nejvyšším kopci. Pak jsme jeli domů odpočívat na druhý den...
V neděli bylo stejné počasí, bylo poměrně teplo. Zde opět bylo obrovské množství zvěře a to hlavně černé a dančí. V druhé leči hafíci opět nezklamali...to by bylo, aby opět nebylo prasátko se zárazem! Opět slyším hlášení na místě, ale tentokráte ne u zhaslého kusu...dobíhám, vidím, jak psiska staví kus-sele. Okolí kouká a kochá se prací, já šílím! V tom spěchu jsem ani nepostřehla kdo byl ten první, který ho "zafixoval"...po vynikající práci mi kolega ukazuje video, které si nahrál a mě tuhne krev v žilách! Nevěřila jsem tomu, ale je to tak...Justin asi přestane chodit na naháňky!! moje dítě milované
Všichni hlásí a obíhají kus, když dochází jejich opora - panička - Justin se vrhá do akce a sele fixuje zhora za krk  a strhává ho k zemi. Ostatní se přidávají, sele je naprosto znehybněné. Pokračujeme dále. Po odtroubení konce za pár minut slyším hlásit holky v houštině u cesty. Pobízím majitele, aby šel raději s flintou se mnou. Do houštiny naběhla celá smečka a následuje šílený randál. Vidím, jak občas vyběhne sele v závěsu s hafem. Po několika minutách řádění se prasečí rodina rozhodne raději houštinu opustit...vybíhají bachyně na dvě strany a spousta odrostlejších selat. Pan majitel mě velmi potěšil, v zájmu bezpečnosti hafanů, kteří ženou tlupu ve staré vyšší odrostlé trávě a nejsou moc vidět, jen slyšet J raději flintu strhnul, poděkoval za naprosto perfektní práci psů a skvělý zážitek. U auta jsem zjistila, že řev v houštině má malinkou dohru...babulka Ája se dala do křížku s bachyní, která jí zřejmě povalila a chytla za hrudník. Naštěstí to byla bachyně a nebyla tam sama, ale se smečkou, tudíž to skončilo "jen" dvěma "dírkama" po zubech s pohmožděninami. Ája byla ošetřená a už odpočívala poslední leč v autě. Odebrali jsme se k autům a vyrazili na obídek - polévka, bramborový salát a řízky, koláče. Poté se šla třetí náročnější leč (co se týče terénu). Končilo se opět téměř za tmy.
Výřad byl už za úplné tmy a to dosti slušný, 48 kousků - divočáci, vysoká a dančí zvěř.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

hon Peruc 29.11.2014

V sobotu jsme se vydali na bažantí hon do Peruce, kde jsme se potkali s Petrem a Faridem. Počasí nám celkem vyšlo. Psy v akci jsem absolutně nestíhala vyfotit J Výřad byl 48 bažantů a zajíc. Bylo to pro hafany zpestřením.

 

 

 

 

 

 

 

naháňka Starý Týn 22.11.2014

 

Vydali jsme se se smečkou na naháňku do Týna. Počasí vyšlo a Diana nám opět velmi přála, na výřadu leželo 15 kousků černé zvěře!! Hafíci opět unavení, spokojení...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

naháňka Druzcov 17.11.2014

 

Ve sváteční pondělí jsme se vydali na naháňku do honitby Druzcov. Terén je zde nenáročný, sice kopečky, ale bez podrostů. Zde jsme stačili v leči 2 lidi a smečka. Prasátek bylo dost, smečka se řádně vyřádila J V jedné leči velmi úspěšný střelec, král lovu, ulovil 3 selata. Jedno z nich bylo postřelené, hafíci ho na několikrát stavěli, v přehledném terénu se ho pak podařilo dostřelit...krásná práce. Poté po přesunu do další leče se jim povedlo stavět a zadržet zcela zdravé sele, udrželi ho až do příchodu lovce. Ke svému úlovku na výřadu se přiznala za celou smečku Betty, největší dračice J Diana nám dopřála na výřadu celkem 5 selat.

Smečka byla naprosto dokonale unavená J Mamina s láskou opečovala svou dceru, Bambík se k holkám přitulil a vyslechl si jejich zážitky...už hlídá raději teplo domova, přeci jenom už má pokročilý věk. Chrupkali až do večeře J

 

     

 

 

 

 

 

 

  

 

 

naháňka Vilejšov 15.11.2014

 

Opět v sobotu jsme se vydali na naháňku do Vilejšova na pozvání majitele našeho odchovánka Luka J Počasí zpočátku vypadalo, že nám ani nedovolí vyrazit, byla šílená mlha. V lečích už to šlo. Leče byly příliš rozsáhlé na 4 lidi a smečku. Bylo tam hodně klečí, takže celkem i náročné. Zvěře bylo vidět dostatek a to jak vysoká, tak černá. Diana nám nakonec dopřála na výřadu 1 laň.

 

 

 

 

 

 

naháňka Polepy 8.11.2014

 

V sobotu jsme se vydali na naháňku do Polep, spolu s námi jela Jaruška s Casey a přidala se Pavla J Počasí nám přálo, bylo nádherně. Diana nám taktéž přála, na výřadu leželo 5 prasátek a liška.

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

 

naháňka Valkeřice 18.1.2014

 

V sobotu jsme se vydali na další naháňku na pozvání kamarádů J Tentokráte to byla pro paničku hooodně náročná naháňka, protože se konala po našem mysliveckém plese, kdy jsme dorazili domu kolem 5 hodiny ranní a v 6 hodin jsme již vstávali a chystali se na lov! No, zvládli jsme to a dokonce jsme si dovezli z tomboly krááásný dortík J Ulovilo se 6 kousků černé zvěře.

 

 

 

naháňka Druzcov 11.1.2014

V sobotu jsme se zúčastnili naháňky v Druzcově. Opět bylo vidět méně zvěře, ale holky si přišly na své!  Diana nám dopřála na výřadu 2 kusy černé zvěře. Bohužel jsem se ho nezúčastnila, protože jsem šla ošetřovat Airinku, která si trošku blíže popovídala s kňourkem, naštěstí se nestalo nic vážného!

 

 

 

naháňka okolí jezera Milada 5.1.2014

První naháňka tohoto roku ... Počasí vůbec nepřálo, pršelo. Zvěře tentokráte také nebylo vidět tolik, ale Diana nám přála, na výřadu ležely 4 kusy černé zvěře.