naháňka Starý Týn 29.12.2015

Závěrečným společným lovem roku se stala úterní naháňka ve Starým Týně. Dorazili jsme po obstarání maroda krapet později, téměř na nástup. Počasí nám vcelku přálo a Diana taktéž...na výřadu bylo 9 kusů černé zvěře a jeden sanitární odlov srnčího (zřejmě sraženého od auta). Hafani se vyběhali, my si dali jen polévku a vyrazili jsme zpět na chalupu za marodem Bambinkou. Vydařený závěr roku J

 

 
 
 
 

naháňka Polepy 27.12.2015

Další naháňka u nás. Tentokráte se mnou jela Jaruška s holkama Casey a Orou BJ J Počasí bylo pěkné. Hned v první leči na začátku vyhnali hafani jediného velkého kňoura, pak už nám Diana nepřála a nic jsme ani nepotkali (jen srnčí zvěř). Po jídle jsme točili tombolenky na náš blížící se ples a pak se vydali odpočívat domu.

 

 
 
 
 
 

naháňka Lesy Sever 13.12.2015

Jako každý rok, tak i letos, jsme se zúčastnili naháňky pro hrabata J Setkali jsme se zde s našimi kamarády ze Šluknova a odchovem Karlosem BJ, ze kterého mám opravdu hodně velkou radost! Zvěře bylo dostatek a to hlavně černé a dančí. Hafani si zapracovali, my se pořádně prošli. Končilo se opět za tmy. Výřad byl dosti slušný, 38 kousků - divočáci, vysoká a dančí zvěř.

 

 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hlavní naháňka Polepy 5.12.2015

Další naháňka u nás a to hlavní s poslední lečí...i čertík s mikulášem a andělem byl J Počasí přes den bylo slušné, pak se začalo zatahovat a byla velká mlha, tak se lov ukončil a šlo se do hospody. Diana nám dopřála na výřadu jedno sele.

 

  
 
 
 
 
  
 
 

hon Peruc 28.11.2015

V sobotu jsme vyrazili za kamarády na hon do Telců. Počasí bylo bláznivé, ráno sluníčko, modro a po svačině se najednou roztrhl nahoře pytel a začalo sněžit a ne málo. Diana nám přála, ulovilo se 53 bažantů, 9 zajíců, liška a kuna.

Za společnost a hlavně krásné fotečky děkuji Janě B. s Bay J

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 

naháňka jezero Milada 17.11.2015

Další naháňka, které jsme se zúčastnili, v okolí jezera Milada. Počasí od rána nevypadlo nejlépe, byly často přeháňky, ale naštěstí ne tak silné. Hafani si zde opravdu hodně zapracovali! Zvěře bylo dost a příležitostí k práci též J Diana nám přála, ulovilo se 8 prasat, 2 kusy vysoké a liška.

 

 
 
 
 
 
 

naháňka Tisá 14.11.2015

Zúčastnili jsme se první naháňky na Tisé. Leče byli perfektní, pohodové. Byla vidět zvěř vysoká, ale prasátko tentkráte pouze jedno. Počasí po ránu vypadlo, že nám bude přát, pak ale nastal zlom a dobře jsme promokli...z tohoto důvodu není vyfocen ani výřad, na kterém ležel jelení kolouch.

 

 
 
 
 

naháňka Polepy 24.10.2015

První letošní podzimní naháňka u nás ...Počasí nám vyšlo nádherné a Diana nám taktéž přála, na výřadu ležela dvě prasátka + liška.

 

  
 
 
 
 
 

naháňka Višňová 17.1.2015

Po delší době jsme se vydali navštívit kamarády a odchovy do Višňové na Frýdlantsku. Nakonec jsme se sešli "jen" s Pepou s Cloey BJ a dalšími známými. Terén tu je pohodový. Bylo vidět dost srnčí zvěře. Diana nám moc nepřála, na výřadu leželo jedno srnče, které mělo smůlu...narazilo na oplocenku a bylo strženo křepouškami.

 

  
 
 
 
 

naháňka jezero Milada 11.1.2015

Další naháňky jsem se zúčastnili v okolí jezera Milada. Zvěře bylo vidět dostatek, ulovilo se 8 kusů černé zvěře a 2 jelení kolouši. Opět úžasný pocit z práce hafíků, všichni si mákli v travinách a rákosinách. Justin znovu předvedl naprosto dokonalou práci, "fixaci" dvou selat a jejich podržení do příchodu lovce. Airin "podržela" postřeleného koloucha taktéž do příchodu lovce.

 

 
 
  
 
 

naháňka Osečná 3.1.2015

Na první naháňce tohoto roku jsme byli v Osečné. Počasí bylo mrazivé, bylo hodně urznuto, sníh byl ostrý. Ulovili se 2 kusy černé zvěře. Na výřad jsem opět nečekala, šla jsem za marody a opečovat smečku. Tato naháňka se obešla bez zranění od zvěře, jen s Eilininým nalomeným drápem. Večer se konala poslední leč s hojnou zábavou. Byl pasovaný král se vší slávou a poctou! Byly předány krásné květiny oslavencům, byly odsouzeny prohřešky a byla i tombola a taneček...prostě zábava jak má být J