hon Oskořínek 26.12.2018

Vydali jsme se na hon za přáteli na Nymbursko, s sebou jeli Justin s Eilou. Počasí nakonec vcelku vyšlo, nepršelo. První leč byla na bažanty, další dvě na zajíce. Zvěře zde opět bylo vidět dostatek. Na výřadu bylo 39 zajíců, 49 bažantích kohoutů a jedna Nutrie. Následovalo občerstvení a tombola, na jejíž vylosování jsme již nečekali (svěřili lístky kamarádům) a vydali se k domovu za zbývající částí smečky 🙂 Děkujeme za pozvání!

 

     
 
 
 
 
 

naháňka Starý Týn 1.12.2018

Vydali jsme se na naháňku ke kamarádům do Týna. Počasí nám celkem přálo, bylo umrznuto, mlha nebyla tak velká. Diana nám též přála. Hafíci si mákli! Mlaďasové už se začali projevovat 🙂 Výřad byl 18 prasátek.

 

 
 
 
 
 
no nebýt druhý den výstavy, bůhví zda bych to zjistila! Dianka - roztržená pravá packa, bodlo do hrudníku a pipina na dvě části a ona vůůůbec nic! Je to prostě křepelka.

Matka Beryl měla zranění ve stejnou dobu (2.12.2017) na stejném místě...nezapřou se, lovkyně naše  

 
 

hon Radešín 24.11.2018

I letos jsem se vydali na hon do Radešína, tentokráte s kvartetem Justin, Eila, Beryl a Diana. Už přituhovalo, přes den lehce mrholilo, ale Diana nám opět velmi přála! V první leči vylítl pouze jeden kohout, který byl uloven a Eila si ho dohledala a donesla. Ve druhé leči se ulovilo 9 kohoutů, kde si svého prvního v životě donesla i Diana 🙂 A bohužel tedy byl uloven i zajíc, který se zamotal v leči a Justin mu nedal šanci. V poslední leči v rákose to byla mela. Téměř na konci v rohu to začalo...ozvala se Eila hlubokým hlasem na místě a bylo jasno! Vůbec se jim nechtělo ven! Chodili jsme sem tam a prasata stály na metr od nás, popoběhli a zase se vrátili, točili se dokola kolem nás a nechtěli ven. Byl to velký boj, ale nakonec jsme je vytlačili díky sehranosti psů s námi a nejlepšímu honci Honzíkovi 🙂 Po ukončení jsme šli ještě na dosled, kdy jsem to asi po kilometru vzdala...byla už tma a všichni jsme byli totálně unavení! Necháme to kolegům na ráno, vypadá to na svalovou ránu, barvy je méně a méně, může to být i na mnoho kilometrů.... Výřad byl 5 prasátek, 10 bažantů a 1 zajíc. Což je prý nejvíce prasat, co tu kdy ulovili 🙂 Vynikající občerstvení, opět balíčky pro hafíky! kteří si to dnes opravdu zasloužili a Honzík jako nej vyhaněč 😀 dostal Dianky doneseného kohouta Tenebrosu. Tombola byla pro všechny, každý něco vyhrál. My balíček pro hafy a bažanta. Od dvou členů jsme dostali další 2 balíčky pro hafany a kohouta. Byl to fajn den v přátelské atmosféře.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

naháňka jezero Milada 17.11.2018

Jako každý rok v tuto dobu se konala naháňka na jezeře Milada. Ráno nádherný východ slunce, na jezeře nástup v mlze, za chvíli se rozehnala a byl nádherný den! Navíc se velmi dařilo, Diana nám přála. Zde si  hafíci pořádně mákli! Mlaďasové se měli šanci pořádně zaučit 🙂 Výřad byl 8 prasátek a 6 kusů vysoké.

 

  
 
 
 
 
 
 

naháňka Tisá 10.11.2018

Další naháňka se konala na Tisé. Oproti lednové se tentokráte v leči zvěř moc neukázala. Na výřadu nakonec bylo telko.

 

 
 
 

tah na kachny jezero Milada 7.11.2018

 Tentokráte s křepeláčí bandou 🙂 Alfikem, Beryl a Diankou, pro kterou to letos je vše premiérou. Létalo toho dost, ale hooodně vysoko a nejvíce samozřejmě za velkého šera. Ještě před ním se povedlo a všichni tři měli šanci si donést 🙂 Jen panička nestihla vyfotit...duo křepelek na vodě i z rákosí a Dianku.

 

 
 
 

naháňka Polepy 3.11.2018

Vydala jsem se již s plnou smečkou k nám na další naháňku. Pro Téčka a Dianku to byla první naháňka vůbec a vedli si výborně! Smečka je smečka! Tentokráte to bylo o něco veselejší. Ve dvou lečích prasátka nejenže byla, ale střelci už se od posledně zlepšili 🙂 Hafíci si zamakali a byli myslím velmi spokojení a dosti unavení...výřad byl 5 prasátek.

 

 
 
 
 
 

naháňka Polepy 20.10.2018

 Mezi VZ a BZ jsem se nechala ukecat a vyrazila k nám do Polep na naháňku, společnost mi dělala Jarka  s Casey 🙂 Slíbila jsem dopoledne. Na zaučenou, před odjezdem domu, se s námi šel proběhnout Draco. Omladina jdoucí druhý den na BZ zůstala doma. Prasátka v leči sice byla, ale střelci se tak nějak nemohli srovnat...tudíž na výřadu skončila liška.

 

   
 
 
 

tah na kachny jezero Milada 17.10.2018

 Tentokráte s Justinem, Eilou a Alfikem, který exceloval na dohledávce již ve tmě ve velmi hustém bahnitém rákosí! Ale ten smrad...prý stál za to 🙂

 

 
 
 
 

hon na kachny Slatina 13.10.2018

 Po roce jsem opět vyrazila za kamarády do Slatiny na kachny 🙂 Opět s Justinem a Eilou. Počasí nám velmi přálo a Diana taktéž. Výřad byl velmi slušný a hafíci spokojení. Díky Petře!

 

 
   
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 

naháňka Osečná 13.1.2018

V sobotu jsme se šli před poslední lečí pořádně protáhnout, aby nám lépe chutnalo 🙂 V první leči to vypadalo, že nám Diana příliš nepřeje, Betty vyšťourala pouze jediné prasátko a bohužel než jsme došli na viděnou, bylo už pryč. Zato ve druhé leči bylo vidět celkem dost vysoké, avšak střelcům se nedařilo🙂 V druhé polovině se zadařilo. Šli jsme cestou na dosled do stráně, Justin se nasadil a za chvíli začal hlásit na místě a bylo jasné, leží 🙂 Prasátka se vydala přes kopec, kde stál náš kamarád z jihu a tomu se zadařili kusy 2, čímž se stal i "Králem lovu" 🙂 Na výřadu nakonec byli 4 prasátka a bohužel opět jeden kus srnčího, které zaváhalo. Po výřadu jsme se šli osušit, obstarat smečku a připravit se na poslední leč.

Večerní poslední leč se jako vždy velmi vydařila, vyhlášení "Krále lovu", pasování člena na Myslivce, restíky hříšníků, výborné jídlo, hudba, zábava a velmi bohatá tombola! I panička dostala krásnou památku, za kterou vlastně vděčí hlavně těm svým chlupatým potvůrkám 🙂

 

 
 
 
 
 
 

naháňka Tisá 6.1.2018

 Opět jsme vyrazili do skal 🙂 Počasí nám celkem přálo a Diana též. Prasátka nám sice utekla, o to více  se zadařilo s vysokou. Ve skalách si hafíci pořádně zapracovali. Jeden kolouch byl uloven pouze psy. Výřad byl 6 kusů vysoké.