Lovy 2019

 
 

naháňka Starý Týn 30.12.2019

   Na poslední naháňku tohoto roku jsem se vydala se smečkou ke kamarádům do Týna. Spolu s námi    se po roce vydala "teta" Maruška Počasí nám celkem přálo a Diana též. Hafíci se řádně proběhli. Výřad byl 3 selátka a 2 kusy dančí zvěře.

 

 
 
 
 
 
 
 

hon Oskořínek 26.12.2019

Vydali jsme se na další hon za přáteli na Nymbursko, s sebou jeli Justin s Girou a NKO Amy. Počasí nám opět přálo, byl krásný den. První leč byla tentokráte na bažantíky. Další dvě krátké leče byly na zajíčky. Tentokráte moc hafíků nebylo, tak si naši náležitě užili! Amy převedla krásnou práci! Na výřadu bylo 24 zajíců a 29 kusů bažantí zvěře. Následovalo jako vždy výborné občerstvení a tombola. A hurá k domovu. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hon Radešín 21.12.2019

I tento rok jsme se vydali na hon do Radešína, tentokráte s pětkou Justin, Eila, Alf, Gira a Timy. Počasí celkem vyšlo, hafíci si zanosili bažantíky, dělali mi radost! Na výřadu bylo 20 bažantů. Tombola byla jako vždy pro všechny, každý něco vyhrál. My bažanta a výborné domácí buřtíky. Po výborném jídle a tombole hurá domu za smečkou.

 

 
 
 
 
 
 

naháňka VLS Mimoň-Lesní správa D.Krupá 14.12.2019

Se smečkou jsme se zúčastnili naháňky VLS Mimoň. Zvěře v leči bylo dostatek. Hned na začátku si holky chytly menší prasátko, které 2x stavěly, bohužel se nepodařilo se k němu dostat přes husté ostřužiní. Podařilo se jim ho vyhnat na předstup, kde bylo uloveno. Počasí bylo aprílové - chvíli sněžilo, chvíli pršelo. Byli jsme pěkně promočení. Výřad byl 21 prasátek, 5 kusů dančí zvěře, 4 kusy vysoké a 2 lišky. Dali jsme si večeři a odjeli domu se sušit všichni ke krbíčku

 

   
 
 
 

hon Oskořínek 30.11.2019

Vydali jsme se na hon za přáteli na Nymbursko, s sebou jeli Justin s Eilou a NKO Amy. Počasí nám přálo, byl krásný den. První leč byla na kachny, kde si hafíci užili i v rákosí. Další leče byly na zajíčky a nakonec bažantíky. Zvěře zde byl opět dostatek. Na výřadu bylo 21 zajíců, 48 bažantích kohoutů a 14 kusů kachní zvěře. Následovalo občerstvení a tombola. Po ní jsme se vydali k domovu za zbývající částí smečky Děkujeme za pozvání!

 

 
 
 
 
 
 
 

hlavní naháňka Polepy 23.11.2019

V sobotu se u nás konala naháňka s poslední lečí. Diana nám tentokráte nepřála, v lečích bylo pouze srnčí, nějaký ten zajíček a bažantík. Prasátka se schovala. Na výřadu byl pouze kus srnčího strženého psem, mělo staré zranění zřejmě od srážky s autem (zlomený běh a odraženou plec). Hafíci se krásně proběhli, byli spokojení. Večer se konala zábava, pasování a taneček

 

 
prostě pohoda ...
  
 
 

hon Holany 20.11.2019

Na poslední letošní hon zde jsem vzala Giru s Eilou a na zaučenou Timouše který mi udělal též velkou radost! V první leči na kačenky krásně pracoval v rákosí a donesl si i svou první "teplou" kačenu. Druhá leč byla na bažantí zvěř. Výřad byl 133 kusů bažantí zvěře a 63 kusů kachní.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

naháňka Hamr na Jezeře 16.11.2019

S Alfem a Dianou jsme se zúčastnili naháňky v rámci Honičských zkoušek. Zvěře v leči bylo dostatek. Výřad byl 8 prasátek a 4 kusy vysoké.

 

                                  Alfíka si trošku poznačil kňour v leči...opět "štěstí" jen povrchně, 7 stehů
 
 
 

naháňka jezero Milada 9.11.2019

Jako každý rok v listopadu jsme se zúčastnili naháňky na jezeře Milada. Počasí se nakonec celkem umoudřilo, pršelo nám část dne. Diana nám přála, výřad byl 5 prasátek a 2 lišky.

 

 
NORMÁLNÍ lidé po naháňce odpočívají....ti ostatní například dělají játrové sušenky hafíkům
 
 

hon Holany 6.11.2019

Tentokráte jsem vzala profíka Justina a na zaučenou holky kraťasku Amy a Tessy Amy ihned pochopila a předvedla úžasnou práci! Vůbec neměla s ničím problém, ani s živou (postřelenou) zvěří.  První leč byla na kačenky a druhá na bažantí zvěř. Výřad byl 124 kusů bažantí zvěře a 70 kusů kachní.

 

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

naháňka Polepy 2.11.2019

Vydali jsme se na naháňku k nám, opět náročné terény, počasí že by psa nevyhnal! Pozvání přijal i Gustav s Doníkem, ten však nemohl kvůli zranění dojet, tak přijel páníček sám Naši hafíci samozřejmě byli nadšení, i když jsem si myslela, že po první naháňce budou jako obvykle kaput a oni nějak NEE Jen panička trošku ano a vyndává si, a ještě dlouho bude, trny ze stehen, rukou a hlavy.
Vždy jsem říkala, že si beru flintu do leče pouze k sebeobraně....NO....výjimka potvrzuje pravidlo. Dnes po pár metrech na začátku první leče se tak trošku zadařilo...mé první prasátko v životě
Ve druhé leči to trošku odnesla Beryl "natrženou prdelkou", ale naštěstí (ťuk ťuk) to opět odnesla "jen" kůže. Výřad byl 5 prasátek.

Moooc děkujeme Martině za ochotu (ošetření - zašití), jsem velkým dlužníkem! Beryl si nadšeně užívá doma gaučink a je velmi spokojená, řádí jako by nic.

 

 
 
 
 
 

hon na kachny Holany 9.10.2019

 A opět kačenky a Justin s Eilou Výřad byl 63 kusů.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

hon na kachny Holany 25.9.2019

 Tentokráte byl Alfík s Girou. Náležitě si to užili Výřad byl 103 kusů.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hon na kachny Holany 11.9.2019

 Tak nám začala sezona...oblíbené kačenky s Justinem a Eilou. Počasí nám velmi přálo. Výřad byl krásných 142 kusů, hafíci naprosto spokojení. Děkujeme za pozvání Igorovi

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

naháňka Osečná 5.1.2019

  V sobotu se tradičně před poslední lečí konala naháňka. Počasí nám vůbec nepřálo...pršelo celý den    V první větší leči nám Diana přála, viděli jsme dostatek zvěře jak vysoké, tak prasátek. Ale jak to tak bývá, vždy to nějak vytuší a vyberou si dobrá místa na rychlé opuštění leče Ale něco se přeci jen ulovilo! Druhá leč byla krátká a rychlá. Následoval výřad, na kterém ležel jeden kolouch, 2 prasátka a 2 lišky. Po výřadu jsme se šli osušit, hafouni se sušili u krbíku My si pohráli s mimčama, obstarali dospělou smečku a šli se připravit na poslední leč.

Večerní poslední leč se opět vydařila, vyhlášení "Krále lovu", který poukázal na některé restíky hříšníků, výborné jídlo, hudba, zábava a velmi bohatá tombola!