Lovy 2020

 
 

naháňka Polepy 28.11.2020

První naháňka u nás v tomto nelehkém období (většina je zrušena). Hafíci se řádně proběhli, i Diana nám přála a vše se obešlo bez jakéhokoliv zranění hafů Eila spolehlivě značila místo, kde prasátka odpočívala a podařilo se je vytlačit ven. Ulovilo se 5 prasátek.

 

 
 
 
 

hon na kachny+bažanty Holany 25.11.2020

Poslední letošní hon v této honitbě na kachny a bažanty ve složení hafů Alf, Beryl, Eila a Timy. Bylo už dost chladno, ale hafům to vůbec nevadilo... Opět dvě leče kačenky. Zanosili si víc než dost jak z vody, tak z hustého rákosu. Další lov byl na bažanty. Výřad byl 182 kusů zvěře celkem, z toho 84 kachní zvěře, 97 bažantí a 1 liška.

 

  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
   
 
  
 
   
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hon na kachny+bažanty Holany 4.11.2020

Další hon byl už na kachny a bažanty. Složení hafíků Alf, Justin, Gira a Timy. Počasí bylo hodně slušné, místy svítilo i sluníčko. Dvě leče byly na kačenky, kde se úžasně vyřádili! Nanosili si toho dost z hustého rákosu, který přecházel ve vodu. Tudíž jsem měla opět nádherné černé smradlavé bahňáky https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t52/1/16/1f648.png😂 Další lov byl na bažanty. Výřad byl 166 kusů zvěře celkem, z toho 2 kormoráni, husa, bažantí a kachní zvěř.

 

 
 
 
 
  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hon na kachny Holany 21.10.2020

Další kačenky ve složení Alf, Justin, Tessy a Timy. Počasí tentokráte už tak vlídné nebylo, bylo hoodně vody všude. Výřad byl přes 80 kusů kachní zvěře + husa. Hafíci spokojení

 

 
 
 
 
 
 
 

hon na kachny Holany 23.9.2020

Opět ty oblíbené kačenky tentokráte ve složení Eila, Gira a Timy. Počasí nám naštěstí opět velmi přálo. První leč jsem byla požádána o vyhánění z rákosí, což hafouny bavilo velice. Vrátili se mi černé smradlavé koule bahna https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t52/1/16/1f648.png😂 Opláchli se a jelo se na druhý rybník. Timy velmi potěšil! Takovouto práci, souhru, jsem zažívala na začátku u mých prvních milovaných (Aran s Arinkou). S Girou si naháněli postřelené kachny - začala hlásit na stopě, hnala je před sebou, Timy naběhl z druhé strany a vyřešil  Výřad byl krásných 70 kusů, spokojenost.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hon na kachny Holany 9.9.2020

 Začala nám sezona oblíbenými kačenkami, poprvé jednoznačně s Justinem a Eilou + Dianou. Počasí nám přálo, bylo až příliš teplo. Výřad byl krásných 175 kusů, hafíci naprosto spokojení.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

naháňka Osečná 4.1.2020

  V sobotu, již tradičně, se před poslední lečí konala naháňka. Počasí bylo divoké...chvíli hezky, chvíli pršelo, chvíli sněžilo. Hned při zahájení první větší leče nám Diana dopřála, viděli jsme velké množství zvěře hlavně vysoké. Hafíci nevěděli, kam se dříve vydat I střelci v leči se činili. Po ukončení jsem vzala Giru s Beryl na dosled prasátka - úspěšný, krásná práce s hlášením u kusu Druhá leč byla kratší. Avšak jeden kňourek si s hafíkama trošku pohrál, prý lítali i vzduchem. Naštěstí (zatím jako vždy ťuk ťuk) to odnesl jen Alfík dírkou na stehně a Beryl dírkami na boku a břiše - vše naštěstí "jen" pod kůží. Následoval výřad, na kterém ležely 4 kusy vysoké a  3 prasátka.

Po výřadu jsme se šli všichni osušit ke krbíčku včetně hafíků   chvíli jsme si odpočinuli, pak obstarali smečku-nakrmili a šli jsme se připravit na poslední leč. Ta se opět vydařila, vyhlášení "Krále lovu", restíky hříšníků, pasování na "Myslivce" a mé na "Lovce černé zvěře" výborné jídlo, hudba, zábava a velmi bohatá tombola! Vše se protáhlo až do ranních hodin...