Zkoušky 2021

 

 

BZ - Teplice 27.10.2021

Ve středu jsem se zúčastnila posledních letošních zkoušek a to barvářských s klukama NKO Arnym a Archibaldem BJ. Spolu s námi zkoušky úspěšně absolvoval František s ASS Vandou BJ. Oba moji odchovaní kluci pracovali výborně a došli v I.cenách! Arny jako vítěz zkoušek 😊

 

 

VZ - Teplice 9.-10.10.2021

O víkendu jsem se zúčastnila všestranných zkoušek s NKO Elite Vives Bohemia. Počasí bylo příjemné, až na nedělní ranní mrazíček. Vylosovala jsem si první les. Začínali jsme společnými disciplínami přinášením lišky přes překážku a klidem na stanovišti.  Poté se naše skupinka přesunula na šoulačku a barvu, vodění, slídění. Následovaly drobné disciplíny - dohl.pohozené lišky, nahánění a zakončovali jsme den vlečkami s liškou a zajícem. Elita došla vše na samé 4! Druhý den jsme začali disciplínami na poli - společný hon, hledání a s ním spojenými disciplínami + vlečkou pernatá. Dalším stanovištěm byly dohledávky pernatá, srstnatá a přinášení teplé zvěře. Pak následoval přesun k vodě a rákosí - hledání na hladině, kachna z vody, nahánění v rákose a kachna z rákosu. Zkoušky jsme úspěšně došly v 478 bodech.

 
 
 

 

 

VZ - Teplice 5.10.2021

V úterý jsem se zúčastnila všestranných zkoušek s NK Funny BJ a ASS Unique Maggie BJ. Spolu s námi zkoušky absolvoval NK Dusty BJ s paničkou Ivčou, NK Fram BJ s pánečkem Petrem a kamarádka Martina s kokřičkou. Počasí nám vyšlo. Začínali jsme disciplínami v lese a to prací před barvou, barvou, odložením, voděním, klidy na stanovišti a pohozenými. Přejeli jsme na pole, kde následovalo slídění a s ním spojené disciplíny. Následovaly vlečky srstnatá, pernatá. Pak jsme se opět kousek přesunuli k rákosí, kde proběhlo slídění v rákose a kachna z rákosu. Zakončovalo se disciplínou kachna z hl.vody. Všichni jsme zkoušky došly 🥰 Byly to krásné zkoušky v úžasné společnosti přátel ❤️ Všem moc děkuji a hlavně gratuluji!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 

 

 

ZV - Kladno 3.10.2021

V neděli jsem se zúčastnila zkoušek vloh s NKO Archibaldem BJ. Počasí nám přálo. Naše skupina měla i velmi dobře zazvěřenou honitbu!! Archi poprvé viděl zajíce a dokonce mi ho i 2x vystavil a uklidoval... Předvedl díky zapachovanosti terénu velmi pěkné hledání a nakonec i vystavení bažantí slepičky. Měl prostě štěstí a zkoušky došel v plném počtu v I.ceně. O pořadí rozhodl věk, umístil se na 2.místě.

 
 
 
 

 

 

PZ - Teplice 16.9.2021

Ve čtvrtek jsem se zúčastnila podzimních zkoušek s NKO Elle z Turovských luk a Pol Gipsy Bohemia. Počasí nám z počátku přálo, později se spustil při vlečkách obrovský slejvák. Začínali jsme společným honem a následně aporty - přinášením teplé, dohledávkami a následně vlečkami (chtěli jsme stihnou, než se spustí déšť). Po vlečkách déšť opět ustával, proběhlo individuální hledání s vystavením, atd. Nakonec přesun k vodě - kachna z hl.vody. Oba svěřenci zkoušky došli v I.cenách! Elle k tomu jako bonus Vítěz zkoušek!

 
 
 
 
 
 
 
 
       
 
 
 
   
 
 
 
 
  

 

 

PZ - Teplice 14.9.2021

V úterý jsem se zúčastnila podzimních zkoušek s NK Funny BJ a ASS Unique Maggie BJ. Počasí nám přálo, bylo hezky. Začínali jsme jako obvykle slíděním a s ním spojenými disciplínami. Došli jsme až na k rybníku, tudíž následovalo osvěžení a kachna z hl.vody. Cestou zpět k autům vodění. Poté následovala disciplína dohledávka pernaté a zakončovalo se vlečkou se srstnatou. Obě holky zkoušky došly v I.cenách!

 
 
   
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

 

 

KZV KCHLS - Brno 22.8.2021

V neděli jsem se zúčastnila klubových vlohových zkoušek s NK Funny BJ a ASS Timem BJ. Bylo děsné horko. Timy neměl moc štěstí, hodně dlouho nenarazil na zajíce, až v závěru, kdy byl už z vedra vyšťavený. Funny měla štěstí a poměrně rychle jí zajoch vyběhl, avšak pole bylo téměř holé, takže ho viděla až na druhý konec...Každopádně tyto zkoušky si byli oba projít "jen" kvůli potřebné zkoušce k získání Interšampiona, což se zadařilo! Funny navíc s titulem res.CACT

 

 

opět trojboj  LZ+BZ+BZH Dubí 23.-25.7.2021

Výborné pohoštění a skvělé zázemí jsme měli jako vždy v myslivecké restauraci "Koliba" u Tomešů.

Naše "cvičící" parta HIC

BZH - Dubí 25.7.2021

V neděli 25.7. jsem nastoupila na barvářské zkoušky honičů opět s JL Aygunem a RHB Desy od Beránka. Dnes vedla Hedvika ASS Unique Maggie BJ a J Falca z Větřkovic. Přidali se Žaneta s POR Paris, která vedla i NK Funny BJ....celá parta z nácviků Opět byly dvě skupiny. Všichni zkoušky došli Funny BJ došla jako Vítěz zkoušek!

 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
 

BZ - Dubí 24.7.2021

V sobotu 24.7. jsem nastoupila s JL Aygun a RHB Desy od Beránka. Tentokráte vedla ASS Unique Maggie BJ a J Falca z Větřkovic Léna H. a NK Funny BJ vedl Honza K. Dnes byly skupiny dvě. My začínali prací před a barvou, následovalo vodění a odložení. Všichni naši svěřenci došli v I.cenách

 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
 

LZ - Dubí 23.7.2021

V pátek 23.7. jsem vedla NK Funny BJ a Jezevčíka Falca z Větřkovic. ASS Unique Maggie BJ vedla kamarádka Hedvika. Dnes nastoupila jedna skupina 5 psů. Bylo jako minulý rok děsné horko, tak jsme šli ráno co nejdříve pracovat. Začínali jsme barvami a prácí před. Následovalo nahánění, slídění, odložení, vodění, aporty. A na závěr slídiči měli klid na stanovišti. Všechni dokončili zkoušky v I.cenách Unique Maggie BJ jako Vítěz zkoušek! Funny BJ jako druhá a Falco třetí.

 
 
 
    
 
   
 
 
 
  

 

 

VZ ost.plemen - Teplice 5.-6.6.2021

O víkendu jsem se zúčastnila všestranných zkoušek s NKO Amy Kasta Bohemia, které byly původně plánované na říjen 2020, avšak 3 dny před zkouškami bylo kvůli COVIDu vše zrušeno. Bylo po oba dny dusno před bouří. První den jsme absolvovali všichni disciplíny v lese a začínalo se jako vždy společně ohrádkou a klidem na stanovišti. Poté jsem dle losu šla dohledávky, nahánění a slídění. Následoval přesun na práci před barvou-šoulačku a barvu. Zakončením byly vlečky - zajíc a liška. První den byl úspěšně za námi... Druhý den začínal pro nás "vodou" ochota, kachna z hl.vody, nahánění v rákosí a dohledávka kachny. Poté jsme šli na pohozené a vlečku s pernatou. A zakončovali jsme společným honem a hledáním. Přes ne zcela příznivé počasí to byl skvělý víkend se skvělou společností lidiček 😉